Ливърпул изостава, за да поеме контрола над Фулъм, полуфинал за Купата на Карабао - 5 точки за разговори
The Mirror | 2024-01-10 | 00:34:35

Ливърпул изостава, за да запази фантастичната си форма, като победи Фулъм в първия мач от своя полуфинал за Купата на Карабао на Анфийлд.

Уилиан даде преднина на Фулъм, като стреля след една небрежна защита на Ливърпул и гостите успяха да разочароват опонента си до средата на второто полувреме. След като Фулъм отхвърли страхотния шанс да поведе с 2-0, Къртис Джоунс изравни нещата, след като неговият опит отне огромно отклонение от Тосин Адарабиойо, за да победи Бернд Лено от дистанция.

След това Дарвин Нунез центрира към другия си резерва Коди Гакпо да се обърнат на близкия пост. Ливърпул завърши мача много по-силната страна и можеше да поведе с 3-1, ако Лено не спаси от упор Нунес. Въпреки това те отиват на реванша като фаворити за достигане до финала, въпреки че са без ключови играчи. Ето основните точки на разговор от Mirror Football.

Липсващи звезди, забележими с отсъствието си

Ливърпул винаги е знаел, че ще трябва да се справя без Мохамед Салах, с Купата на африканските нации, насрочена за някои време, но контузията на Трент Александър-Арнолд дойде в много лош момент. Това не само лиши Ливърпул от двамата им титуляри по десния фланг, но ги лиши и от най-креативния им играч.

Харви Елиът и Конър Брадли бяха тези, които бяха привлечени да заменят Салах и Александър-Арнолд – и не беше изненадващо да ги видим неспособни да ударят тези височини. Брадли върна пет гола и четири асистенции в Лига 1 миналия сезон, докато беше под наем с Болтън, както и естествено атакуващ десен бек, но той не е Александър-Арнолд; сравненията не са полезни. Но като оставим настрана атакуващата страна, беше ясно, че двойката на Фулъм Антони Робинсън и Уилиан имаха по-доброто от опонентите си по този фланг.

Ван Дайк не е на ниво

Върджил ван Дайк пропусна победата с 2-0 над Арсенал поради заболяване, като Клоп каза на медиите на пресконференцията си след мача, че е изпратен у дома защото изглеждаше „м***“. Те бяха щастливи да приветстват високия холандец отново за този мач, но това не беше щастливо завръщане за Ван Дайк.

Той беше раздразнен през първото полувреме, когато Андреас Перейра падна след ръка в лице. И той направи бъркотия на скачаща топка при натрупването към откриващия гол, като не успя да се справи с Раул Хименес в нехарактерна грешка. В интерес на истината, той изглеждаше по-лош от темпото през първото полувреме.

Планът за игра на Силва е отменен

Ливърпул може да липсваше на двамата си най-добри играчи, но Фулъм изглеждаше, че се приближаваше към играта в перфектната мода. Марко Силва тренира добре отбора си, преди да пристигне на Анфийлд и планът им за игра беше ясен от самото начало: да се отпуснат с две банки по четирима и да гледат да ударят Ливърпул на почивката.

За човек те бяха отлични, играят със силните си страни и търсят да използват слабостите на Ливърпул. Темпото на Уилиан и Боби Де Кордова-Рийд им позволи да влязат зад крайните защитници с директни топки отгоре и докато Ливърпул натискаше, те заплашваха на няколко пъти. Ако Де Кордова-Рийд беше в квадрат за Перейра, вместо да стреля от остър ъгъл, те можеха да поведат с 2-0. Вместо това минути по-късно резултатът беше 1-1 благодарение на добър натиск на Ливърпул и неудачно отклонение.

Смените на Клоп се отплащат

Клоп беше видял достатъчно. В 56-ата минута той пусна Нунес и Гакпо на мястото на Елиът и Райън Грейвенберч. Петнадесет минути по-късно те комбинираха, за да обърнат мача в полза на Ливърпул. Вторият гол на Червените се дължи до голяма степен на упоритостта и енергията на Диого Жота, но резервите на Клоп бяха тези, които комбинираха, за да завършат хода.

Нунес беше критикуван много - и с право - за нестабилното си завършване, но той сега има 10 асистенции за Ливърпул този сезон в 30 изяви, след като подаде на Джоунс и преди гола си. Втората му асистенция беше много по-впечатляваща, той проби и центрира с левия си крак към близката греда, за да победи Бернд Лено светкавично.

Гакпо вече отбеляза във всичките четири мача на Ливърпул от Carabao Cup този сезон. С Фулъм седна дълбоко, дуото направи перфектната комбинация за Клоп, за да промени играта в своя полза.

Устойчивостта на червените е най-добрата им черта

Имаше безброй пъти през този сезон, когато изглеждаше, че Ливърпул губи и губи мачове. Създали са си навик да идват отзад, за да спечелят и да остават там, докато приливът не се обърне. Това е може би най-добрата им черта.

Фулъм имаше отлична магия в началото на второто полувреме, когато Хименес, Уилиан и Де Кордова-Рийд изглеждаха изключително заплашителни на почивката. Публиката на "Анфийлд" беше притихнала и играта изглеждаше като че ли се носеше - точно както искаше Фулъм. Но подбуден от атакуващата си двойна смяна, Ливърпул копна дълбоко и пое контрола над играта и равенството.

Присъединете се към нашата нова общност на WhatsApp! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите